Fjalë Kyçe

Stuhia e rërës “gëlltit” një qytet të tërë në Teksas (Video)

Stuhia e rërës “gëlltit” një qytet të tërë në Teksas (Video)

Në rrjetet sociale është shfaqur një video ku shihet se si në Teksas të SHBA-ve, në stuhinë e rërës një qytet i tërë zhduket për pak sekonda.

Videoja është realizuar më 5 qershor, e në të shihet se si qyteti Kohoma në Teksas “gëlltitet” nga stuhia e rërës, transmeton Telegrafi.

“Ndeza dronin sa më shpejt që arrita dhe u futa në shtëpi para se erërat të bëheshin më të fuqishme”, ka deklaruar autori i videos së shumëpërfolur.