Fjalë Kyçe

Hodhi frigoriferin nga një shkëmb, gjobitet me 45 mijë euro

Hodhi frigoriferin nga një shkëmb, gjobitet me 45 mijë euro

Një person që tallej me riciklimin derisa po e hidhte një frigorifer nga një shkëmb, shkruan Gazeta Metro.

Por kjo ka tërbuar autoritetet spanjolle, të cilat e kanë urdhëruar atë të shkojë poshtë dhe ta kthejë frigoriferin lart me duar.

https://twitter.com/AUGC_Comunica/status/1156590866779299840

Kryesi i veprës, i cili më vonë u identifikua nga Policia, u dënua me 45 mijë euro gjobë, dhe u detyrua të kthehet në vendin e ngjarjes, ta merr frigoriferin dhe ta kthejë atë lart nga ku e hodhi, ka shkruar “AUGC Guardia Civil” në Twitter.

#ÚLTIMAHORA| Así ha recogido el joven implicado el frigorífico que había lanzado por un monte en #Almeria.

👉Nuestros compañeros del Seprona de #GuardiaCivil le han acompañado.

Buen trabajo compañeros👍🏻 pic.twitter.com/tPuNvK9WJT

— AUGC Guardia Civil (@AUGC_Comunica) July 31, 2019

Në një video pasuese të Policisë, shihen dyshja teksa e tërheqin pajisjen lart.