Fjalë Kyçe

Madhështore se si Melania Trump dekoron Shtëpinë e Bardhë me pemë e drita vezulluese-(FOTO)

Madhështore se si  Melania Trump dekoron Shtëpinë e Bardhë me pemë e drita vezulluese-(FOTO)

Shtëpia e Bardhë është ‘veshur’ me drita të bardha në prag të festave të fundvitit.

Siç është traditë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me dekorimin e ambienteve të shtëpisë më të rëndësishme në botë, merret zonja e e Parë.

Zonja e parë e ShBA-së Melania Trump,  ka publikuar një video 1-minutëshe ku shihet atmosfera festive në Shtëpinë e Bardhë, përcjell Periskopi.

“Fryma e Amerikës” po shkëlqen në @ShtëpinëeBardhë! Jam e lumtur ta ndaj këtë ekspozitë të bukur të patriotizmit për të gjithë, dhe e  ngazëllyer që të gjithë të shijojnë  bukurinë e sezonit # Krishtlindjeve!”, ka shkruar Melania Trump në përshkrimin e videos së publikuar në Twitter.

“The Spirit of America” is shining in the @WhiteHouse! I am delighted to share this beautiful exhibit of patriotism for all to see, and excited for everyone to experience the beauty of the #Christmas season! pic.twitter.com/qGxxl9qBrd

— Melania Trump (@FLOTUS) December 2, 2019