Fjalë Kyçe

Flamurtari turpëron Llapin në shtëpi

Flamurtari turpëron Llapin në shtëpi

Flamurtari ka marrë një fitore të madhe 4-1 në udhëtim te Llapi në takimin e vlefshëm për javën e 17-të në Ipko Superligën e Kosovës.

Kryeqytetasit kanë marrë tri pikë shumë të vlefshme në ndeshjen e fundit të sezonit vjeshtor.

Pjesa e parë e ndeshjes foli në të mirë të mysafirëve, të cilët përveç rasteve shënuan edhe dy gola.

Fillimisht ishte Gentrit Begolli (28′) që shënoi për 0-1, ndërsa Shend Kelmendi (33′) shënoi për epërsinë 0-2.

Në pjesën e dytë, përsëri Flamurtari pati diçka më shumë nga loja duke arritur të konkretizoj më shumë rastet.

Goli i parë në këtë pjesë erdhi në minutën e 75-të dhe ishte Begolli që shënoi përsëri për 3-0, ndërsa dy golat e tjerë erdhën në fund të ndeshjes.

Muhamet Hyseni (89′) ngushtoi epërsinë në 1-3, ndërsa Festim Krasniqi (90+) vulosi rezultatin përfundimtar 1-4.

Me këtë fitore, Flamurtari ka 19 pikë në vendin e nëntë, ndërsa Llapi gjendet i shtati me 24 pikë.