Fjalë Kyçe

Gjimshiti shënon gol për Atalantën kundër Hellas Veronës së Amir Rrahmanit

Gjimshiti shënon gol për Atalantën kundër Hellas Veronës së Amir Rrahmanit

Berat Gjimishiti ka shënuar një gol shumë të vlefshëm me fanellën e Atalantas.Atalanta ka arritur të fitojë më vështirësi dhe në fund ndaj Hellas Veronas me rezultat 3-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 15-të në Serie A.

Me meritori në këtë fitoreve të vendasve zi-kaltër padyshim së ishte mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Berat Gjimshiti.

Gjimshiti u tregua vigjilent dhe i saktë në minutat shtesë për të shënuar golin e fitores ndaj Veronës së Amir Rrahmanit. Mbrojtësi shqiptar arriti të shënojë në stilin e një qendërsulmuesi për 3-2 pas asistimit të Rafael Toloi.

Ky ishte goli i parë i Gjimshitit në këtë sezon në Serie A.