Fjalë Kyçe

Këta janë gjyqtarët e ndeshjes, Feronikeli – TNS

Këta janë gjyqtarët e ndeshjes, Feronikeli – TNS

Për herë të parë në histori, Feronikeli do të luajë në Ligën e Kampionëve dhe deri më tani, po bën një ecuri fantastike.

Pasi arriti të fitonte turin paraeliminator, Feronikeli barazoi në transfertë ndaj New Saints me rezultatin 2-2 edhe pse ishte në disavatazhin e dy golave.

Sakaq, këtë mesjavë luhet edhe ndeshja e kthimit dhe Feronikeli ka njohur gjyqtarët të cilët do të ndajnë drejtësin.

Bëhet fjalë për një katërshe gjyqtarësh që vijnë nga Norvegjia dhe si kryesor kanë Espen Eskås. Ai do të ndihmohet nga dyshja Øystein Ytterland dhe Jon-Michael Knutsen, shkruan Gazetasheshi.com.

Gjyqtar i katërt i ndeshjes do të jetë Kai Erik Steen.

Gjyqtarët.

Espen Eskås (NOR)

Asistentë:

Øystein Ytterland (NOR)

Jon-Michael Knutsen (NOR)

Gjyqtar i katërt:

Kai Erik Steen (NOR)