Fjalë Kyçe

Kololli shkëlqen me het-trik, ia dhuron fitoren Zurichut

Kololli shkëlqen me het-trik, ia dhuron fitoren Zurichut

Ylli kosovar i FC Zurichut, Benjamin Kololli, ka shkëlqyer në fitoren 4:3 në ndeshjen miqësore kundër Hallescher, duke shënuar het-trik.

Klubi elitar zviceran Zurich e mposhti me rezultat 4:3 klubin e nivelit të tretë të futbollit në Gjermani, Hallescher, në një ndeshje miqësore që u zhvillua në një fushë të hotelit Mircale Resort, në Antali të Turqisë, transmeton Gazeta Express.

Kjo ndeshje miqësore filloi sot në orën 9:00 dhe në mesin e titullarëve për gjigantin zviceran ishte edhe ylli i ekipit kombëtar të Zvicrës, Benjamin Kololli.

Kololli e zhbllokoi rezultatin qysh në minutën e gjashtë të ndeshjes, kur e shënoi golin e tij të parë, ndërsa pas 13 minutave e shënoi edhe golin e dytë. Het-trikun arriti ta kompletojë në minutën e 74-të, duke ia siguruar Zurichut fitoren në këtë ndeshje.

74. TOR! Und erneut trifft Kololli! Nach einer Hereingabe von Rüegg bleibt Mahi mit dem Abschluss an HFC-Torwart Müller hängen, den Abpraller drückt unsere Nummer 70 dann zum 4:3 über die Linie! #fcz #fczuerich #stadtclub #FCZlara2020 pic.twitter.com/LjBMaxNYq2

— FC Zürich (@fc_zuerich) January 14, 2020