Fjalë Kyçe

Paga marramendëse e Kloppit: 26 mijë funte vetëm për 1 ditë nga Liverpooli

Paga marramendëse e Kloppit: 26 mijë funte vetëm për 1 ditë nga Liverpooli

Liverpooli po synon ta fitojë titullin e Premierligës për herë të parë në histori të vetën, këtë do ta bëjë duke u mbështetur në trajnerin e tyre të ri, Kloppin.

Sipas Celebrity Net Worth, Jurgen Klopp vlen rreth 15 milionë funte, bazuar në pasurinë e tij nga futbolli dhe nga marrëveshjet e arritura me kompani të mëdha për t’i reklamuar ato.

Trajneri gjerman u shpërblye me pagë të madhe pasi iu bashkua Liverpoolit nga Dortmundi, ku ai i fitonte rreth katër milionë funte në vit. Që nga kalimi i tij në Liverpool, ai besohet se paguhet rreth shtatë milionë funte në vit.

Përkundër që kjo shifër raportohet si zyrtarja, Kloppi thuhet se fiton edhe më shumë nga Liverpooli pasi që ai nënshkroi kontratë të re në vitin 2016, vetëm një vit pas transferimit, dhe sërish sot e rinovoi kontratën deri në sezonin 2023/24.

Periudha kohore: Fitimet

Për 1 sekondë £0.22
Për 1 minutë £13.36
Për 1 orë £801.28
Për 1 ditë £26,923
Për 1 javë £134,615
Për 1 muaj £583,333
Për 1 vit £7m

Kloppi fiton edhe nga kontrata e tij me kompaninë që i prodhon fanellat e Liverpoolit, New Balance si dhe me kompanitë Warsteiner, Opel, Philips dhe Sky Deutschland.