Fjalë Kyçe

Revoltë te Napoli? Ja si përgjigjet Ancelotti

Revoltë te Napoli? Ja si përgjigjet Ancelotti

Trajneri i Napolit, Carlo Ancelotti mohoi që skuadra është kthyer kundër tij, pasi shkoi në tetë numri i ndeshjeve pa fitore pas humbjes 2-1 ndaj Bolognas në shtëpi të dielën.

Presioni është duke u rritur tek Ancelotti ndërsa Napoli – nënkampion i edicionit të kaluar – tani renditen në vendin e shtatë në Serie A, 17 pikë pas liderëve Inter dhe tetë pas vende që të dërgojnë në Ligën e Kampionëve.

Problemet e Napolit vijnë mes problemeve të brendshme, me pronarin Aurelio De Laurentiis që kërkon të vendos gjobë për lojtarët që braktisën një takim të stërvitjes së fundit, përcjell lajmi.net.

Duke folur pas ndeshjes, ai u tha gazetarëve pas ndeshjes: “Skuadra është kundër trajnerit, thonë ata. Por nuk është kështu”.“Unë kam një marrëdhënie të shkëlqyeshme me skuadrën. Askush nuk ka dështuar të më respektojë. Unë nuk shoh ndonjë fërkim midis lojtarëve dhe nesh”.“Ne shkëmbejmë ide çdo ditë, situata duhet të zgjidhet shpejt, sepse ne po dështojmë keq”, u shpreh italiani. /